Gyakran ismételt kérdések

› Szállítanak koronavírusos betegeket?

Igen, a koronavírussal (COVID-19) fertőzött betegek szállítása az esetek döntő többségében megoldható. A biztonságos betegszállításhoz modern elkülönítő rendszert használunk. Ez lehetővé teszi számunkra, hogy megfelelő ellátást biztosítsunk a betegnek, miközben megakadályozzuk, hogy a szállítás során másokat is megfertőzzön.

› Mi a mentőrepülés megrendelésének menete?

Élső lépésben, kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot. Ha szeretné, szívesen visszahívjuk Önt egy ingyenes és kötelezettségek nélküli konzultációra. Az Önnel folytatott beszélgetés során tisztázzuk az optimális betegszállítással kapcsolatos kérdéseket. Ezután díjmentesen elkészítünk Önnek egy személyre szóló ajánlatot, amelyet átnézhet és megvitathat családjával, barátaival. Az ajánlatunk e-mail-ben érkezik.

Amint az összes repülési előkészület befejeződött, írásos ajánlatot kap tőlünk. Itt már a pontos menetrendet, beleértve a repülési időket, találkozási pontokat, felvételi időpontokat stb. rögzítjük. Miután Ön megerősítette ajánlatunkat, elkezdjük a légi mentőrepülést megtervezni és minden szükséges engedélyt beszerezni.

Általában a légi mentőrepülés kifizetése banki átutalással vagy hitelkártyával történik. Ha készpénzzel szeretne fizetni, kérjük, egyeztessen időpontot a wuppertali székhelyünkön vagy a világ más részén található irodánkban.

Ha további kérdései vannak, vagy szeretne az ingyenes konzultáció lehetőségével élni, a fenti elérhetőségeken a hét minden napján éjjel-nappal elérhet minket.

› Az interneten találtam önökre: biztosan önöket keresem?

A Légi Mentőszolgálati Központ magán mentőrepülések, a külföldről hazaszállítás és a légi betegszállítás elismert szolgáltatója. Sokéves tapasztalatunknak köszönhetően a belföldi és nemzetközi légi betegszállítások szervezésében pontosan azt a szolgáltatást kínáljuk Önnek, amire szüksége van. Nálunk megrendelheti a légi betegszállításon és a mentőrepülésen túli összes egyéb tevékenységet is. Világszerte működünk, és több nyelven kínáljuk szolgáltatásainkat, például németül, angolul, franciául, spanyolul, olaszul, portugálul, románul, hollandul, törökül, oroszul, lengyelül, hindiül és négy arab dialektusban. Kérésre személyesen is el tudunk jönni Önhöz, hogy biztosítsuk a zökkenőmentes eljárást és a közvetlen kommunikációt a helyszínen lévő orvosokkal és kórházakkal.

A gyors és hatékony segítségnyújtást képviseljük: a megfelelő időben, a megfelelő helyen és tisztességes áron. Ezen elvek szerint bármikor egyedi ajánlatot készítünk Önnek díjmentesen. Mi nem egy névtelen call center vagyunk: nálunk minden nap, éjjel-nappal elérheti a Légi Mentőszolgálati központ tapasztalt munkatársát, aki bármikor személyesen segít Önnek szóban és tettekben egyaránt. Mindent megteszünk az Ön lehető legjobb, személyre szabott gondozásáért.

Bízzon tapasztalatunkban és hozzáértésünkben:

  • Világszerte működő légi mentőszolgálat vagyunk.
  • Szerződéses légi fuvarozó vagyunk, nem pedig egyszerű közvetítők.
  • Vállalatunkban több évtizedes tapasztalatokat egyesítünk a mentőrepülés területén.
  • Mindig függetlenül és a beteg számára a lehető legjobb ellátást szem előtt tartva adunk tanácsot.
  • Nagy jelentőséget tulajdonítunk a minőségbiztosításnak, és az ISO 9001 szabvány szerint működünk.
  • Tapasztalt munkatársaink személyesen állnak rendelkezésére éjjel-nappal a hét minden napján.

› Milyen gyorsan tudják megszervezni a hazaszállítást?

Szükség esetén a tengerentúlról egy hazaszállítás megszervezését mindössze egy óra átfutási idővel el tudjuk intézni. Az általunk használt mentőrepülőgépek a világ bármely pontján elérhetőek, a képzett egészségügyi személyzet mindig készenlétben van. Ha különleges engedélyekre van szükség, megkönnyítjük az engedélyezési folyamat gyors lebonyolítását.

› Mely országokból vesznek fel betegeket?

"Világszerte számíthat ránk" - ez a mottónk. Ennek megfelelően mentőrepüléseket, beteg-hazaszállításokat és evakuálási repüléseket végzünk a világ bármely pontján. Nem számít, hogy Európában, Ázsiában, Afrikában, Észak-, Közép- vagy Dél-Amerikában, illetve Óceániában van szüksége a támogatásunkra: világszerte szervezünk mentőrepüléseket és külföldi hazaszállításokat biztosítva a legmagasabb ellátási színvonalat.

Felsoroltuk az összes repülőteret, amelyet mentőrepülőgépeinkkel kiszolgálunk kontinens és ország szerint rendezve. Ha rövid távolságokra mentőhelikoptert használunk, akkor gyakran akár közvetlenül a kórháznál is fel- és leszállhatunk.

› Mi az a Légi Mentőszolgálati Központ?

A Légi Mentőszolgálati Központban mindig biztonságos kezekben van: sok éve végezünk repülőgépes vagy helikopteres mentőszállítást szakértelemmel, őszinteséggel és tisztességgel. Ön is számíthat szolgáltatásainkra. A Légi Mentőszolgálati Központ segítségével egy tapasztalt légimentő cég áll az Ön oldalán.

Legyen szó hazaszállításról, légi mentőrepülésről vagy külföldi kezelésre történő repülésről: tapasztalt csapatunk minden szolgáltatást lelkiismeretesen és hozzáértéssel végez. Az Önök biztonsága és jólléte a mi küldetésünk, ezért a legmagasabb ellátási színvonalat kínáljuk. Ha bármilyen további kérdése van szolgáltatásainkkal kapcsolatban, személyesen állunk rendelkezésére a hét minden napján, reggeltől estig. Keressen minket bizalommal!

› Vannak-e különleges feltételek a szerződéses partnerek számára?

Ha Önt hosszú távú együttműködés érdekli a világméretű mentőrepülések területén, a szerződéses ügyfelekért felelős részlegünk örömmel várja megkeresését. Szilárd szerződéses partnerkapcsolataink vannak neves orvosokkal és számos klinikával különböző országokból. Egyszerűen vegye fel velünk a kapcsolatot, és szívesen kidolgozunk Önnel együtt egy egyedi megoldást.

› Tagnak kell lennem?

Nem. Nálunk nincs tagság. Bármilyen szerződéses védelmen kívül repülünk, és megszervezzük az Ön mentőrepülését vagy hazaszállítását még akkor is, ha:

  • Ön nincs biztosítva;
  • Az Ön biztosítótársasága nem akarja vállalni a hazaszállítást;
  • A beteg szállításra való alkalmassága kétséges;
  • Ön saját kérésére szeretné, hogy áthelyezzük;

› Fedezi a biztosításom a szállítási költségeket?

Erre a kérdésre nem tudunk megbízható választ adni, mivel a biztosítók ezt a döntést egyénileg hozzák meg. Egyes esetekben a légi úton történő betegszállítás teljes költségét fedezik, más esetekben részleges visszatérítésre kerülhet sor.

Rendelkezünk olyan intézményi kóddal (IK), amely gyakran szükséges az egészségbiztosítóknak történú számlázáshoz. Vegye fel velünk a kapcsolatot, hogy közösen kiértékelhessük, mennyi esélye van arra, hogy az Ön biztosítása fedezze a költségeket.

› Milyen orvosi felszerelés áll rendelkezésre a repülőgépen?

A repülőgép típusától függően, intenzív ellátásra alkalmas berendezésekkel vannak felszerelve. Minden egyes mentőrepülést megelőzően a pontos felszerelést a beteg egyéni igényeihez lehet igazítani. Ez teszi lehetővé, hogy a speciális ellátást igénylő szállításokat is biztonságosan és gyorsan elvégezhessük.

A mentőrepülőgépek alapfelszereltségéhez tartozik:

  • Intenzív ellátás, szükség esetén vákuummatraccal;
  • 6000 liter orvosi oxigén és opcionális kiegészítő tartályok;
  • Többparaméteres intenzív terápiás monitor;
  • Intenzív osztályos lélegeztetőgépek, komplex lélegeztetési mintákhoz is;
  • 12 csatornás multifunkciós EKG;
  • Pulzoximetria és vérgázelemző készülék;
  • Kétfázisú defibrillátor és külső pacemaker;
  • Műholdas telefon a világszintű kommunikációhoz;

› Milyen személyzet kíséri a mentőrepülést?

Minden küldetést természetesen két pilóta hajt végre. A betegről egy tapasztalt és jólképzett orvosi csapat gondoskodik. Mind a csapat összetétele, mind a mentőgép pontos orvosi felszerelése a beteg egészségi állapotától függ.

› Kiválaszthatom én magam a repülőgép típusát?

Igen, olyan tényezőktől függően, mint a beteg egészségi állapota, az útvonal, a kísérő személyek száma és a szállított poggyász mérete számos repülőgéptípus áll rendelkezésre. Kiválaszthatja az Ön által preferált mentőrepülőgépet ezek közül a modellek közül. Természetesen örömmel teszünk eleget az Ön kívánságainak, és adunk tanácsot a választáshoz.

› Milyen repülőgépeket használnak a mentőrepülésekhez?

A beteg számára a lehető legjobb ellátás biztosítása érdekében mindig a helyzetnek leginkább megfelelő mentőgépet választjuk. A kiválasztásban a beteg egészségi állapota mellett fontos szerepet játszik a repülési útvonal, a kísérő személyek száma és a gazdaságosság.

Sok mentőrepülőgép nagy hatótávolsággal és nagy sebességgel rendelkezik, így egyaránt alkalmasak rövid, közepes és hosszú távolság megtételére. Ilyenek például a következő modellek:

  • Bombardier Learjet 31, 35, 35A, 36, 45, 55 és 60
  • Bombardier Challenger
  • Cessna Citation CJ2, CJ3, CJ4, Bravo, Sovereign és Mustang
  • Embraer Phenom
  • Gulfstream 100

Rövid útvonal esetén a turbólégcsavaros mentőgépek gazdaságos alternatívát jelenthetnek, és a célállomáshoz nagyon közeli kis repülőterek rövid kifutópályáira is alkalmasak. Így lerövidülhet a szállítási idő. Ezen a területen használjuk például az alábbiakat:

A sok kísérővel közlekedő járatokhoz a Dornier gyártó repülőgépeit használjuk. a VIP betegszállításhoz a Boeing (BBJ) vagy más gyártók jól ismert modelljeit vetjük be.

Megjegyzés: nálunk a technikai lehetőségek keretein belül Ön választhat repülőgép modellt. Szívesen adunk Önnek tanácsot a legjobb döntés meghozatalához.

› Milyen követelmények vonatkoznak a menetrend szerinti repülőgépen történő betegszállításra?

Természetesen minden egyes beteg esetében ellenőrizzük a menetrend szerinti repülőgépes betegszállítás lehetőségét. Ennek legfontosabb előfeltétele a beteg stabil egészségi állapota. Ezenkívül a menetrend szerinti repülőgépes betegszállítást csak közvetlen járatokon kínálják a légitársaságok.

Az intenzív ellátást igénylő betegeket általában légimentővel szállítjuk. A korlátozott számú légi útvonalon azonban lehetőség van a költséghatékonyabb, úgynevezett PTC (Patient Transport Compartment) repülőgépes szállításra is. Azonban csak néhány légitársaság kínál PTC-szállítást. Az ellátás magas költségei miatt a PTC-szállításokat csak hosszú útvonalakon tartjuk ideálisnak. A legtöbb intenzív ápolásra irányuló szállításhoz ezért továbbra is a mentőrepülőgép az első számú választás.

Szívesen adunk tanácsot a leginkább betegbarát és gazdaságos szállítással kapcsolatban, és állunk rendelkezésére a teljes betegszállítás lebonyolításában.

› Ki biztosítja a kísérő személyek szállítását a repülőtérre?

A legtöbb esetben a repülésre regisztrált kísérő személyek (hozzátartozó, barát, kolléga) is utazhatnak a mentőautóban. Ha ez nem lehetséges, szívesen gondoskodunk a kísérő személyeknek a repülőtérre történő szállításáról.

› Ki viszi ki a beteget a repülőtérre?

Minden nemzetközi betegszállításunk során zökkenőmentes földi transzport szállítást biztosítunk teljeskörű ágytól ágyig szolgáltatásunk keretei között . A legtöbb esetben mentőrepülőgépet vetünk be a betegszállításhoz. Mindig biztosítjuk a szakképzett földi szállítást egy mentőautóval vagy egyéb mentőjárművel, egészségügyi szakemberek kíséretében, hogy a beteget a várakozó mentőrepülőgéphez szállítsák. A repülőgépről a célkórházba történő szállításthoz szintén biztosítunk mentőautót. Ha azonban saját maga szeretné megszervezni a földi szállításátt, ez sem akadály, de mi mindig szívesen segítünk Önnek.

Mentőhelikopter használata esetén nincs szükség földi szállításra a repülőtérre, mivel a mentőhelikopter vagy közvetlenül a kórház területén, vagy annak közvetlen közelében tud leszállni.

› Külföldön szeretném kezeltetni magam. Tudnak nekem ebben segíteni?

Természetesen. Szívesen segítünk Önnek akár a teljes tartózkodás megszervezésében - az Ön által kiválasztott klinikával való első kapcsolatfelvételtől, az adminisztrációs feladatokon át, a mentőrepülés és a földi szállítás megszervezéséig. Ha kívánja, a klinikán való tartózkodása alatt teljeskörű helyszíni támogatást tudunk nyújtani Önnek. Örömmel állunk rendelkezésére tapasztalt, többnyelvű személyzetünkkel is, hogy az orvosi kezelés a lehető legkellemesebb és legegyszerűbb legyen.

› A háziorvosom elkísérhet a mentőrepülés során?

Háziorvosa kísérő személyként utazhat Önnel, ha az egészségügyi feltételek lehetővé teszik. A háziorvos azonban nem helyettesítheti a mentőrepülőgép fedélzetén lévő, magasan képzett légimentő személyzetet.

› Milyen nyelven beszélnek a repülőorvosok?

Szeretnénk lehetővé tenni a közvetlen kommunikációt a mentőjárat fedélzetén. Ezért mindig igyekszünk olyan egészségügyi személyzetet összeállítani, amely beszéli a beteg anyanyelvét. Végül is ez jelentősen hozzájárul a jólléthez a teljes légimentés során, és erősíti a beteg bizalmát.

› Nem beszélek a helyi nyelven, így nem tudok kommunikálni a kórházban. Tudnak segíteni?

A nyelvi akadályok meggátolhatják Önt abban például, hogy információt kapjon a beteg állapotáról. Ilyen esetekben szívesen segítünk azzal, hogy adott ország nyelvén értő orvos felkeresi a kezelőorvosát telefonon, és mi tolmácsoljuk Önnek a kapott információkat. Ez többnyire elegendő a külföldről történő hazaszállítás előkészítéséhez.

Ezenkívül tolmácsot is tudunk biztosítani, vagy többnyelvű légi mentőorvost küldhetünk, aki a helyszínen beszél a kezelőorvosokkal, így közvetlen információkhoz juthat a beteg egészségi állapotáról. Ha a kórházban nyelvi problémákkal kapcsolatban segítségre lesz szüksége, kérjük, a betegszállítás tervezésének kezdetén jelezze ezt felénk. Ezután olyan egészségügyi személyzetet biztosítunk Önnek, akik beszélik a helyi nyelvet és a beteg anyanyelvét is.

› Lehet-e kerekesszéket szállítani?

A nagy mentőrepülőgépek minden típusú kerekesszéket képesek szállítani, beleértve a nagyméretű, jelentős súlyú elektromos kerekesszékeket is. A kis, összecsukható modellek a legtöbb kisebb mentőrepülőgépken is elférnek, de ezeket mindig előre kérjük jelezni! Szívesen vesszük megkeresését, ha további kérdése lenne ezzel kapcsolatban.

› Vihet-e a beteg csomagot magával a mentőrepülőgépre?

A külföldről történő hazaszállítások és egyéb orvosi járatok esetén a beteg mindig vihet magával kézipoggyászt. Az egyéb megengedett poggyász mennyisége a használt mentőrepülőgép méretétől függ. A legtöbb mentőrepülőgépen az orvosi felszerelség miatt már csak egy kézipoggyászra marad hely utasonként. A nagyobb mentőrepülőgépeinken értelemszerűen több hely van a csomagok számára is.

A mentőrepülőgép kiválasztásakor mindig több opció áll ügyfeleink rendelkezésére: ha sok csomagot szeretne magával vinni, akkor foglalhat nagyobb méretű repülőgépet is. Szívesen adunk tanácsot a poggyászok mentőrepülőgépen történő szállítására és a tengerentúlról történő hazaszállításra vonatkozó kérdéseivel kapcsolatban.

› Elkísérheti-e egy hozzátartozója a pácienst a betegszállításra ?

Szinte bármelyik mentőrepülőnkön van hely egy kísérő személynek, aki lehet egy hozzátartozó, barát vagy kolléga. Az alkalmazott mentőrepülőgéptől és a beteg egészségi állapotától függően megoldható, hogy többen is elkísérjék a beteget, aká nagyobb méretű poggyásszal is. Szívesen dolgozunk ki az Ön egyedi esetére szabott szállítási megoldást. Kérjük, ehhez vegye fel velünk a kapcsolatot!

› Milyen dokumentumokra van szükség a mentőrepülésekhez?

A legfontosabb prioritásunk mindig a páciensek biztonsága és egészségügyi jólléte. Ezért akkor is elkezdjük a mentőrepülés megszervezését, ha még nem áll rendelkezésre minden dokumentum. A dokumentumokat később is be lehet nyújtani. A dokumentumok hiánya nem akadálya annak, hogy nemzetközi hazaszállítást szervezzünk.

Külföldről történő mentőrepülések és hazaszállítások esetén az úti okmányok, például útlevél és vízum mellett általában (de nem feltétlenül) a kezelő kórház orvosi zárójelentésére is szükség van. Az idegen nyelvű orvosi dokumentációt többnyelvű orvosaink közvetlenül a mentőrepülést megelőzően elolvassák, és szükség esetén lefordítják. Igény esetén a beteg és a kísérői vízumkérelmében is segítséget nyújtunk.

› Ki segít a klinikákkal és orvosokkal való kommunikációban?

Többnyelvű személyzetünk, és csapatunkban még a ritka nemzeti nyelveket is anyanyelvi szinten beszélők képviselik. Így bármikor segítséget tudunk nyújtani Önnek a klinikákkal és orvosokkal való kommunikációban. Szükség esetén megfelelő tolmácsot vagy többnyelvű orvost is küldünk, aki személyesen támogatja Önt a helyszínen világszerte.

Az érintett nyelvterületekhez igazodva a mentőrepülésekhez nemzetközi orvosi és nem orvosi személyzetet is foglalkoztatunk, hogy lehetővé tegyük a közvetlen kommunikációt az összes érintett fél között.

› A kezelő klinika nem együttműködő - mit tehetek?

Előfordul, hogy a kórházak megtagadják az orvosi dokumentáció kiadását. Az is előfordulhat, hogy nem akarják elbocsátani a beteget, mert állítólag nem alkalmas a szállításra. Az ilyen döntéseknek számos oka lehet. A pénzügyi szempontok mellett gyakran a kezelőorvosok felelősségtől való félelme is fontos szerepet játszhat. Ez az aggodalom azonban alaptalan. A repülőorvosunk vállalja a felelősséget a beteg repülőgépen történő hazaszállításáért, ezért csak ő dönthet a beteg szállíthatóságáról.

Repülőorvosaink többéves tapasztalattal és széles körű szakismerettel rendelkeznek az légi beteszállítás területén. Ezért ők tudják a legjobban megítélni, hogy a beteg alkalmas-e a szállításra vagy sem. Kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot! Mindig segítünk Önnek abban, hogy megtörténhessen a betegszállítás hazafelé vagy az Ön által preferált külföldi kórházba. Együtt mindig találunk megoldást.

› A klinika kérés ellenére sem ad zárójelentést. Ez legális?

Egyszóval: nem. A világ országainak túlnyomó többségében az a szokás, hogy a betegeket vagy családtagjaikat időben orvosi zárójelentéssel látják el a beteg aktuális egészségi állapotáról. Ha a kórház nem hajlandó átadni a beteg zárójelentését vagy az egyéb elbocsátási papírokat, ragaszkodjon a jogaihoz.

Ha erőfeszítései továbbra sem vezetnek eredményre, lépjen kapcsolatba velünk, hogy közös megoldást találjunk. Gyakran előfordul, hogy a kezelőorvosoknak a nagy munkaterhelés miatt egyszerűen nincs idejük gyorsan átnézni a papírokat. Ilyen esetben hasznos lehet - és gyakran elegendő is – egy, a repülőorvosainkkal folytatott telefonbeszélgetés is.

› A klinika megtagadja a beteg elbocsátását. Mit tehetünk?

A legtöbb esetben Önt akarata ellenére nem lehet kórházban tartani. Ez szinte minden országra igaz. Mindazonáltal előfordulhat, hogy a kezelő kórház nem együttműködő. A nyelvi akadályok vagy a helyi személyzet elkötelezettségének hiánya szintén lehetetlenné teheti a hazaszállítást. Ilyenkor nyugodtan ragaszkodhat az elbocsátáshoz, és ha szükséges, hivatkozhat saját felelősségére is. Ha a klinika még ekkor sem adja be a derekát, forduljon hozzánk. Még a nehéz helyzetekben is gyors megoldást találhatunk.

› A kórház orvosai arra kényszerítenek minket, hogy nyilatkozatban mentesítsük őket minden felelősség alól. Mit tegyünk?

Ha egészségügyi szakembereink már a repülés előtt szállításra alkalmasnak minősítették a beteget, nincs oka kétségbe vonni annak megbízhatóságát. Ebben az esetben nyugodtan aláírhat egy ilyen nyilatkozatot, hogy saját felelősségére elhagyhassa a kezelő kórházat. Repülőorvosaink többéves tapasztalattal és széles körű szakértelemmel rendelkeznek az orvosi repülések területén, ezért a legjobban értenek annak megítéléséhez, hogy a beteg alkalmas-e a szállításra vagy sem. A mentőrepülőgépek intenzív orvosi felszerelésének köszönhetően biztonságosan tudunk külföldről történő hazaszállítást és mentőrepüléseket végezni világszerte, még a legsúlyosabb intenzív betegek esetében is.

› A klinika dönti el, hogy a beteg alkalmas-e a szállításra?

Semmiképpen sem. A legtöbb kórházi orvos nem tudja, hogy mi lehetséges egy mentőrepülőgép fedélzetén az intenzív ellátás szempontjából. Ezért gyakran visszariadnak a felelősségvállalástól. Ehelyett azt állítják, hogy a beteg nem alkalmas a szállításra. Mindig és kizárólagosan orvosi részlegünk dönt arról, hogy egy beteg alkalmas-e a szállításra. Ha a beteget a kezelő kórház szállításra alkalmatlannak ítéli, Önnek nem kell elfogadnia ezt a döntést. Egyszerűen lépjen kapcsolatba velünk. Örömmel segítünk, hogy minden helyzetben megtalálja a beteg számára legjobb megoldást.

› Ki dönti el, hogy egy beteg repülésre alkalmas-e?

A döntést, hogy a beteg alkalmas-e a szállításra, kizárólag mentőorvosaink hozzák meg!

A kísérő repülőorvos vállalja a felelősséget a beteg repülőgépen történő szállításáért. Ezért csak ő döntheti el, hogy a beteg alkalmas-e a szállításra. Repülőorvosaink többéves tapasztalattal és széleskörű szakértelemmel rendelkeznek az orvosi repülések területén, ezért ők tudják a legjobban megítélni, hogy a beteg alkalmas-e a szállításra vagy sem. Természetesen, ha bármilyen bizonytalanság merül fel, orvosunk konzultál a kezelőorvosokkal, és a beteg családját is bevonja a döntésbe.

Előfordul, hogy a betegeket a helyi kezelőorvosok tévesen minősítik szállításra alkalmatlannak. Ennek különböző okai lehetnek, például egyes orvosok nem akarnak felelősséget vállalni a beteg hazaszállításáért, vagy félnek a felelősségrevonástól. Sajnos az ilyen döntéseknek gyakran tisztán gazdasági okai is lehetnek.

A legtöbb mentőrepülőgép intenzív ellátásra van felszerelve. Így biztonságosan szállíthatnak kómás betegeket, illetve agyvérzést vagy szívrohamot elszenvedett betegeket is. A beteg jólléte minden szállításnál a legfontosabb, ezért minden repülési feladatot lelkiismeretesen készítünk elő. A repüléstervezőink mellett szakorvosok is részt vesznek minden egyes küldetés tervezésében a kezdetektől fogva. Biztosítjuk az átfogó orvosi vizsgálatot, és szükség esetén a repülés előtt orvos-orvos konzultációt folytatunk. Így a lehető legjobb orvosi ellátást tudjuk biztosítani a teljes földi és légi betegszállítás során, és megkönnyítjük a beteg hozzátartozóinak a dolgát.

› Mennyibe kerül egy hazafelé tartó légimentés?

A légi hazaszállítás költsége számos tényezőtől függ. A legfontosabb tényezők a következők:

  • a megtett távolság hossza;
  • a beteg egészségi állapota;
  • az alkalmazott légi jármű típusa;
  • a repülőgépek rendelkezésre állása;
  • a repülés sürgőssége;

Szívesen adunk Önnek egy személyre szabott, kötelezettség nélküli árajánlatot a hét minden napján 24 órában.